Uvek postoje neke nove informacije koje se iznenada pojavljuju, a neke od njih mogu stići i do našeg radnog lista. Hajde da napravimo prostora za te informacije.
Prvi korak je da označimo lokaciju gde želimo da dodamo nove ćelije. Zatim otvorimo Insert meni i birajmo Cells. U Insert dijalogu, treba da odlučimo kako će postojeće ćelije biti pomerene da naprave prostor novim. Možemo ih pomeriti na desno ili na dole.
Svaki put kada ubacimo posebne ćelije, obratimo pažnju kako one utiču na ostatak radne knjige, u suprotnom možemo ostati bez podataka ili kalkulacija. Treba da budemo oprezni i kada brišemo ćelije.
Ćelije se mogu pojaviti i prazne, ali još uvek sadrže formulu ili format koji želimo za zadržimo. Kada smo sigurni koje ćelije želimo da izbrišemo, kliknimo desnim tasterom miša na njih, i birajmo Delete komandu iz menija. To otvara Delete dijalog, sa listom istih opcija kao u Insert meniju. Zadržimo opciju Shift Cells left aktivnom, zatim pritisnimo Enter.
Najzad, pazite na razliku između brisanja ćelije i čišćenja njenog sadržaja. Lakši način za ono što treba da uradimo je da pogledamo u okolne ćelije. Ako želimo da uklonimo sadržaj ćelije, ali da zadržimo susedne ćelije na svom mestu, onda možemo očistiti ćeliju pritiskom na Delete taster. Ali ako želimo da podaci iz okolnih ćelija zamene informacije koje uklanjamo, brisanje ćelije je pravi način.
U slučaju da napravimo pogrešan izbor, spasićemo se uz pomoć Undo komande iz Edit menija.
Početak
0/7
Korišćenje radne knjige
0/3
Korišćenje radnih listova
0/9
Modifikovanje radnih listova
0/5
Pregled i štampanje
0/5
Korišćenje imenovanih opsega
0/8
Korišćenje i kreiranje šablona
0/7
Grupisanje i analiza podataka
0/8
Deljenje podataka
0/7
Rad sa listama
0/5
Rad sa funkcijama
0/5
Korišćenje novih funkcija
0/7
Rad sa makroima
0/3
Kreiranje grafikona
0/3
Sadržaj lekcije
Pridružite se razgovoru