Kada se pomerite do standardnog tulbara i kliknete na New dugme, pojavljuje se nova radna knjiga koja standardno ima tri odvojena radna lista. Postoji više od jednog radnog lista, jer, kada organizujete veliki broj informacija, to može pomoći da se različite kategorije informacija postave na različite stranice. Lakše je kliknuti na tabove da pronađemo nove informacije, nego da ih tražite duž velikog radnog lista. Na primer, možete kreirati odvojene radne listove za praćenje mesečnih priliva i troškova, koristeći poseban list za svaki mesec. Excel—ova radna knjiga može sadržati i do 255 radnih listova, tako da ćete lako obezbediti poseban tab za sve što vam treba.
Ako vam treba više od tri radna lista, ubacivanje novog je vrlo jednostavno. Prvo, kada kreirate radni list, on će automatski biti ubačen ispred radnog lista koji je trenutno aktivan. Sa aktivnim Sheet 1 listom, otvorimo Insert meni, i biramo Worksheet. Novi radni list, Sheet 4, je ubačen ispred prethodno aktivnog radnog lista. Ako želimo da istovremeno dodamo više od jednog radnog lista, jednostavno naznačimo broj potrebnih listova.
Za brzo kretanje između radnih listova u radnoj knjizi, pritisnimo Ctrl+Page Up da se premestimo na prethodni list, ili Ctrl+Page Down za sledeći list. Da bi preuredili poredak radnih listova, jednostavno odvucite tab lista na željeno mesto, zatim pustite taster miša da prihvatite izmenu.
Brisanje radnih listova je lako, kao i dodavanje istih. Možete ih birati posebno, ili korišćenjem Ctrl tastera dok pravite izbor, tako da možete birati nekoliko listova, čak iako su jedni uz druge, pa ih izbrisati sve odjednom. Zatim, umesto da koristite Edit meni i Delete Sheet komandu, možete desnim tasterom miša kliknuti na željeni tab, i birati Delete iz prečice. Zapamtite, da kada brišete radni list, brišete i podatke u njemu.
Bilo bi teško pratiti sadržaj informacija lista 1 i 2, tako da promena naziva tabova može biti od pomoći. Nazivi radnih listova mogu biti dužine i do 31 karaktera. Da izmenimo naziv lista, dva puta kliknemo na njega, zatim kucajmo novi naziv i pritiskamo Enter.
Početak
0/7
Korišćenje radne knjige
0/3
Korišćenje radnih listova
0/9
Modifikovanje radnih listova
0/5
Pregled i štampanje
0/5
Korišćenje imenovanih opsega
0/8
Korišćenje i kreiranje šablona
0/7
Grupisanje i analiza podataka
0/8
Deljenje podataka
0/7
Rad sa listama
0/5
Rad sa funkcijama
0/5
Korišćenje novih funkcija
0/7
Rad sa makroima
0/3
Kreiranje grafikona
0/3
Sadržaj lekcije
Pridružite se razgovoru